PROJEKTIRANJE FOTONAPONSKIH SUSTAVA

U mogućnosti smo vam ponuditi projektiranje fotonaponskih sustava, koji pretvaraju sunčevu energiju u električnu energiju. Projektiranje fotonaponskih sustava zahtijeva pažljivo planiranje i poznavanje solarnih tehnologija. Evo nekoliko ključnih koraka u procesu projektiranja fotonaponskog sustava:

  1. Procjena potreba: Prvi korak je procjena vaših potreba za električnom energijom. To uključuje analizu vaše potrošnje električne energije kako biste odredili koliko snage fotonaponski sustav treba proizvesti. Pregledajte svoje račune za električnu energiju i identificirajte vrhunske potrošače kako biste dobili ideju o ukupnoj potrošnji.
  2. Analiza lokacije: Sljedeće, potrebno je analizirati lokaciju na kojoj će se instalirati fotonaponski sustav. Proučite klimatske uvjete, prosječni broj sunčanih sati, nagib i orijentaciju krova ili površine na kojoj će se postaviti solarni paneli. Ovi faktori će utjecati na ukupnu proizvodnju energije i odrediti optimalni smještaj panela.
  3. Projektiranje dimenzija sustava: Na temelju potreba i analize lokacije, odredit ćete dimenzije fotonaponskog sustava. To uključuje odabir broja i vrste solarnih panela, kapacitet baterija (ako su uključene), kao i odabir odgovarajućeg pretvarača (invertera) za pretvorbu solarnog istosmjernog napona u izmjenični napon pogodan za korištenje u kućanstvu ili tvrtki.
  4. Proračun i financijska analiza: Izračunajte ukupne troškove fotonaponskog sustava, uključujući nabavu solarnih panela, pretvarača, montažu, kabele i ostalu opremu. Usporedite ove troškove s potencijalnim uštedama koje ćete ostvariti kroz smanjenu potrošnju električne energije ili kroz program poticaja za solarne instalacije. Ova financijska analiza pomoći će vam u donošenju informirane odluke o investiciji.
  5. Projektiranje montaže: Nakon što je sustav dimenzioniran, trebate projektirati montažu solarnih panela. To može uključivati postavljanje panela na krov, zid ili postavljanje samostojećih nosača ovisno o vašoj lokaciji i uvjetima. Osigurajte da su paneli pravilno orijentirani i da su osigurani na siguran i stabilan način.
  6. Dozvole i regulative: Provjerite lokalne propise, dozvole i regulative koje se odnose na instalaciju fotonaponskih sustava. Možda ćete morati podnijeti zahtjev za dozvolu ili surađivati s lokalnim vlastima kako biste osigurali usklađenost s propisima.
  7. Implementacija i praćenje: Konačno, instalirajte fotonaponski sustav prema projektiranim specifikacijama. Nakon instalacije, redovito pratite proizvodnju električne energije i održavajte sustav kako biste osigurali optimalnu performansu.

Za sve informacije slobodno nas kontaktirajte.